За організації працівників КП ЛОР «Доля» відбулась Міжнародна конференція про комуністичні тоталітарні режими

Листопад 12, 2017 dolyalviv НОВИНИ

10У місті Лева, в конференц-залі готелю «Цитадель Інн», відбулась Міжнародна конференція «Комуністичні тоталітарні режими Європи: ґенеза, специфіка, пам’ять».

Розпочалася конференція з вітального слова голови Львівської ОДА Олега Синютки. Потім учасників наукового форуму вітали перший заступник голови Львівської облради Андрій Білоус, заступник міського голови Львова Андрій Москаленко та керівник представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Габріеле Бауманн.

1

2

Керівник представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні пані Габріеле Бауман представила цікавий погляд на комуністичні тоталітарні режими та процеси, що відбувались і відбуваються в Європі, у своїй доповіді «Спадок комуністичного панування та небажаний ювілей революції в Росії».

а б в г

Під час конференції представники сусідніх держав вели мову про національні держави та більшовизм, про спадок комуністичного панування та небажаний ювілей революції в Росії. Зокрема гості з Литви Далюс Жигаліс та Гінтаутас Велюс розповіли про злочини комуністичної влади в Литві у воєнні та післявоєнні роки та поділилися своїм досвідом пошуково-ексгумаційних досліджень. Представник із Білорусі Віталій Римашевський виклав своє бачення щодо подолання спадку комуністичного тоталітарного режиму в країнах Центральної та Східної Європи та говорив про роль християнських цінностей у цих процесах. Думітру Ліснік – гість з Молдови – інформував учасників цього поважного форуму про історію та спадок комунізму в його державі.

1514

Українську сторону на конференції репрезентували директор науково-дослідного інституту українознавства МОН України Богдан Галайко, доцент кафедри новітньої історії України ім. М.Грушевського ЛНУ ім. Івана Франка Олег Павлишин, директор національного музею жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий, заступник директора Державного історико-культурного заповідника у м. Луцьк Віктор Баюк, Богдан Короленко – від Українського інституту національної пам’яті, та інші історики-науковці.

13

Форум відбувається за організації меморіально-пошукового підприємства «Доля», що при Львівській обласній раді, у співпраці із Фондом Конрада Аденауера (ФРН) та громадської організації «Брама». Модератор конференції – відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників АТО, жертв війни та політичних репресій, директор КП ЛОР «Доля» Святослав Шеремета.

79

В конференції взяли участь історики-науковці з України та сусідніх держав, археологи-пошуковці КП ЛОР «Доля», львівські студенти-історики та громадськість Львова й області.

841116 17


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Розробка: Квест