У Нагуєвичах здійснено чин освячення пам’ятного хреста воїнам УГА

Грудень 3, 2018 dolyalviv НОВИНИ

6У неділю, 2 грудня, в селі Нагуєвичі, що на Дрогобиччині, на території кладовища церкви Святого Миколая, було здійснено чин освячення пам’ятного хреста військового цвинтаря-меморіалу воїнів УГА. «Стрільцям Української Галицької армії, героїчно полеглим у боротьбі за волю України у 1918-1919 роках» – викарбувано на пам’ятнику.

Того дня на кладовищі зібралися мешканці села, працівники Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі», представники влади, товариства «Просвіта», духовенство, щоб відслужити панахиду за Героїв, які загинули за волю України та здійснити чин освячення пам’ятного хреста. Поминальну молитву за полеглими воїнами очолив єпископ Дрогобицький і Самбірський УПЦ КП владика Яків.

Опісля, до підніжжя меморіалу керівники району та громадськість поклали квіти.

«Надзвичайно важливо, що пройшло сто років, а ми, українці, про них пам’ятаємо. Я переконаний, що кожний український військовий, який зі зброєю в руках захищає українську державу буде знати, що про його побратимів, які загинули в російсько-українській війні, що зараз триває українці будуть пам’ятати, доти, доки будуть українці, поки буде Україна. Це надзвичайно важливо», – зазначив у своєму виступі відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії з увічнення пам’яті, директор меморіально-пошукового центру «Доля» Святослав Шеремета.

На завершення заходу всі присутні виконали духовний гімн «Боже великий, єдиний…».

Варто зазначити, що вагому роботу з упорядкування військового цвинтаря-меморіалу виконали пошуковці КП ЛОР «Доля» та працівники історико-культурного заповідника «Нагуєвичі».

7 8 910 11 12 13а14 16 17


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Розробка: Квест