У Львові, на свято Покрови, перепоховали останки двох воїнів УПА

Жовтень 15, 2019 dolyalviv НОВИНИ

114 жовтня, у день врочистого християнського свята Покрови Пресвятої Богородиці, у Львові  на Личаківському кладовищі відбулося перепоховання останків воїнів УПА – Михайла Андрійовича Мочурада та Дмитра Васильовича Онищака із містечка Щирець Пустомитівського району. Поховали Героїв на полі почесних поховань № 86-А.

Виступаючи на громадському вічу секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій, директор меморіально-пошукового Центру «ДОЛЯ» Святослав Шеремета сказав: “Сьогодні велична подія. Ми перепоховуємо останки українських Героїв, двох відомих воїнів УПА Михайла Мочурада на псевдо Савур, та Дмитра Онищака на псевдо Явір.У нашій багатолітній пошуковій практиці рідко вдавалося ідентифікувати останки загиблих Героїв – переважно це невідомі воїни УПА. Але сьогодні, в результаті пошукових досліджень за археологічною методикою та за результатами антропологічних дослідів вдалося з’ясувати імена полеглих борців за волю та незалежність України”.

Святослав Шеремета подякував фахівцям Меморіально-пошукового центру “Доля”, які проводили пошукові роботи та взяли участь у перепохованні останків народних месників, та громадській організації Меморіал ім. В.Стуса за сприяння щодо увічнення пам’яті полеглих українських Героїв.

Народні месники Михайло Мочурад та Дмитро Онищак загинули у 1951 році від рук енкаведистів.

2 34 5 6


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Розробка: Квест