У Костополі, на Рівненщині, відбулися перепоховання останки воїнів УПА та жертв політичних репресій

Листопад 11, 2021 dolyalviv НОВИНИ

1У місті Костопіль, на Рівненщині, перепоховали останки воїнів УПА та жертв політичних репресій. Їх знайшли торік пошуковці Меморіально-пошукового центру «Доля», у співпраці із представниками Українського інституту національної пам’яті, на території військової частини, де раніше базувався підрозділ НКВС.

У Соборі Святих Петра і Павла в Костополі у середу, 10 листопада, відслужили заупокійну панахиду над 25 трунами. У них – останки воїнів УПА та жертв політичних репресій, які загинули від рук енкаведистів.

«Віднайдені останки належать як воїнам повстанської армії, так і цивільним мешканцям – жертвам політичних репресій. Це можуть бути родичі воїнів УПА, члени організації українських націоналістів чи просто місцеві мешканці. Костопільчани, чи люди з прилеглих сіл, містечок, до яких радянська влада мала претензії», – зазначив директор Меморіально-пошукового центру «Доля» Святослав Шеремета.

Переховання відбулося на кладовищі «Нове» в селі Лісопіль Костопільської громади у спільній могилі.

«Ми взяли генетичні матеріали, щоб пізніше можна було зробити аналіз ДНК, ми створюємо відповідну базу даних, наш меморіально-пошуковий центр, як воїнів УПА, так жертв політичних репресій. І, безумовно, якщо будуть охочі родичі, які мають інформацію, що їхні діди, прадіди, батьки могли бути закатовані тут в Костополі, то можна провести аналіз ДНК», – сказав Святослав Шеремета.

2 34 56 7 8


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Розробка: Квест