У Дубні, на Рівненщині, перепоховано останки жертв радянського тоталітарного режиму

Жовтень 10, 2019 dolyalviv НОВИНИ

18 жовтня у місті Дубно відбулось перепоховання 29-ох людських останків, які, за інформацією спеціалістів, були жорстоко вбиті енкаведистами на території міської тюрми 24–25 червня 1941 року, перед приходом німецьких військ.

29 білих домовин були складені у формі хреста під час ритуалу перезахоронення. Чин поховання відправили священники ПЦУ, УГКЦ та Римо-католицької церкви за участі військових, громадських активістів та пересічних містян.

Останки жертв енкаведистів були віднайдені у травні-червні цього року пошуковцями меморіально-пошукового центру «Доля» на подвір’ї Дубненської тюрми. В одній із ям пошуковці знайшли 29 людських останків, з них 7 – жінок. Найстаршій жертві було 57 років, наймолодшій – 17.

«Закатованих у 1941 році було більше, але у радянський період у місці, де могли бути закатовані люди у тюрмі в Дубно, проклали комунікації і збудували приміщення. Чому виявили лише 29 останків, бо решта були під будівлею поховані, або вивезені під час робіт чи будівництва», – зазначив директор меморіально-пошукового центру «Доля»Святослав Шеремета.

До речі, в архівному документі від 1 липня 1941 року «Інформація окремого управління таємної військової поліції при 48-му армійському корпусі Вермахту про розстріл органами НКВС в’язнів тюрми у місті Дубно» йдеться про те, що органи НКВС розстріляли 400 етнічних німців і українців у Дубенській тюрмі, але, за даними дослідників, були вбиті й представники інших національностей. Але переважна більшість жертв – українці. Німецький підрозділ прибув у Дубно 26 червня 1941 року.

234 5 67 8


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Розробка: Квест