ПРАЦІВНИКИ МЕМОРІАЛЬНО-ПОШУКОВОГО ЦЕНТРУ «ДОЛЯ» ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ПЕРЕПОХОВАННІ ОСТАНКІВ ВОЇНІВ УПА

Серпень 25, 2020 dolyalviv НОВИНИ

1а23 серпня, у День прапора України, в селищі міського типу Володимирець, що на Рівненщині, відбулися перепоховання 14 останків воїнів УПА, віднайдених восени минулого року пошуковцями Меморіально-пошукового центру «Доля» Львівської обласної ради в околицях села Іванчі Полицької сільради Володимирецького району Рівненської області.

Попередньо відомо, що загинули ці вояки УПА в 1944 році у бою з карателями НКВС. До речі, події відбувалися у перший день Великодня. Енкаведисти зробили спробу оточити село. Тоді повстанці відійшли до поблизького лісу і вже там прийняли бій. Селяни поховали загиблих у трунах біля села Іванчі.

Заступник директора з наукової роботи підприємства «Доля» Ярослав Онищук у коментарях зазначив: «За кульовими пораненнями та супровідним матеріалом, що віднайдено поруч із останками, наші пошуковці зуміли встановити, що загиблі – це молоді хлопці із лав УПА. Під час розкопок також було виявлено, що ховали полеглих по кілька людей в одній труні».

Обряд перепоховання почався у місті Вараш. Там у місцевому храмі відправили панахиду за полеглими. Після цього відбулась поминальна хода в супроводі оркестру, а далі труни із останками перевезли до Володимирця й перепоховали біля пам’ятника Загиблим за Україну, де уже є поховання їхніх побратимів-повстанців.

Слід зазначити що роботи з ексгумації останків воїнів УПА були здійснені за підтримки Українського інституту національної пам’яті.

12 3 3а4 5 9 10


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Розробка: Квест