Працівники КП ЛОР «Доля» взяли участь у нараді з увічнення пам’яті полеглих воїнів-українців в Республіці Словенія

Листопад 8, 2018 dolyalviv НОВИНИ

1Нещодавно в приміщенні Посольства України в Республіці Словенія відбулася перша частина 2-го засідання Спільної українсько-словенської експертної групи з вивчення історичних фактів Першої світової війни.
Українську частину групи очолив секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті жертв війни, політичних репресій та учасників антитерористичної операції, директор меморіально-пошукового центру «Доля» Святослав Шеремета, а словенську – директор історичного інституту Словенської академії наук Петра Свольшак.
Під час засідання сторони детально обговорили документаційну процедуру реконструкції пам’ятника, встановленого українських воїнам, які загинули на території Словенії в роки Першої світової війни.
Окрема увага була приділена спільній діяльності у сфері обміну архівними матеріалами, що передбачено укладеним у 2017 р. Протоколом установчого засідання. У цьому контексті було висловлено обопільну зацікавленість в організації конференцій та інших наукових заходів, присвячених тематиці Першої світової війни.
У рамках другої частини заходу українська та словенська делегації відвідали місто Нова Горіца, де у 1917 р. був встановлений пам’ятник українським воїнам 20-го Станіславського полку, а також провели виїзну нараду. Під час переговорів було окреслено основні етапи реконструкції монумента та благоустрою прилеглої території. У нараді також взяв участь Посол Михайло Бродович.

2 3 3а3б 3в


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Розробка: Квест