Пошуковий сезон 2020: фахівцями Меморіально-пошукового центру «Доля» віднайдено чотири місця поховань воїнів УПА

Жовтень 16, 2020 dolyalviv НОВИНИ

1Під час пошукового сезону 2020 року фахівці Меморіально-пошукового центру «Доля» провели низку експедицій щодо пошуку поховань воїнів Української Повстанської Армії. В результаті було віднайдено чотири таких місця: два – у Тернопільській області, в селах Великі Загайці та Лідихів, одне – у Рівненській, у місті Костопіль та ще одне – у Львівській, в Романівських лісах на Перемишлянщині.

Відповідно, після отримання дозволів, передбачених чинним законодавством, буде проведено ексгумацію останків полеглих Героїв та ще в цьому році планується їх урочисте перепоховання.

Як зазначив у коментарях директор Меморіально-пошукового центру «Доля» Святослав Шеремета, цьогорічний пошуковий сезон для працівників підприємства є достатньо таки успішним в плані пошуку нових необлікованих місць поховань воїнів УПА. «В черговий раз ми готуємося належним чином, урочисто перепоховати полеглих борців за незалежність України – нескорених воїнів УПА. Адже таким чином, ми відкриваємо нові сторінки в історії Української Повстанської Армії.

Надзвичайно важливо, що в одному із поховань покоїлися останки воїнів УПА, імена та прізвища яких відомі, їхні родичі ще живуть серед нас», – наголосив Святослав Шеремета.

Також за словами С.Шеремети фахівці Меморіально-пошукового центру «Доля» створюють спеціальний банк даних ДНК воїнів УПА. «Ми зробимо усе для того, аби мати можливість ідентифікувати останки невідомих воїнів-повстанців. Можливо, на це буде затрачено немало часу, і навіть роки.

Не менш важливим фактором є і людська пам’ять про воїнів УПА, про національно-визвольну боротьбу, яку вони наполегливо вели, і надзвичайно приємно, що 14 жовтня – у день створення Української Повстанської Армії, у свято Покрови та в День захисника України фахівці нашого підприємства «Доля» можуть із впевненістю сказати, що вони зробили усе можливе, аби цьогоріч, як і в попередні роки, належним чином та урочисто вшанувати загиблих воїнів Української Повстанської Армії», – наголосив Святослав Шеремета.

2 3 456789

12

All-focus


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Розробка: Квест