Пошуковці МПЦ «Доля» знайшли останки полеглих воїнів УПА на Самбірщині

Серпень 31, 2019 dolyalviv НОВИНИ

1Нещодавно на Самбірщині, в урочищі Осиківець, неподалік селища Дубляни, пошуковці Меморіально-пошукового центру «Доля» Львівської обласної ради віднайшли чотири людських останки.

Те, що на узліссі згаданого урочища, поруч із символічною могилою, насипаною на початку 90-их минулого сторіччя, можливо знаходяться реальні людські поховання, повідомили місцеві мешканці. Але точного місця знаходження могил ніхто не знав. Однак, пошуковці із «Долі» зуміли віднайти дві невідомі могили, у яких було по два людських останки на глибині в межах пів метра.

За словами заступника директора МПЦ «Доля» з пошукової роботи Володимира Харчука, знайдені в могилах артефакти вказують на те, що то поховання воїнів УПА. Зокрема, виявлено ґудзики від німецьких та радянських одностроїв. Адже, як відомо, повстанці одягали уніформу різних військових формацій, щоб відрізнятися від цивільного населення. Окрім того, в одній із могил було знайдено шматки жіночої хустки. Відтак, можна стверджувати, що серед загиблих була одна жінка.

Місцеві старожили розповідали, що сюди, в урочище Осиківець, енкаведисти звозили тіла полеглих у боях воїнів УПА після проведення впізнання їх мешканцями містечка. На жаль, хто були ці вояки, їхні імена встановити практично неможливо.

За інформацією мешканців Дублян, таких невідомих могил тут, в урочищі Осиківець, може бути й більше. Тому робота з їх пошуку продовжується.

2 3 4


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Розробка: Квест