Пошуковці із КП ЛОР «Доля» завершили розкопки над похованням жертв НКВС у Луцьку

Червень 21, 2017 dolyalviv НОВИНИ

1 У Луцьку працівники меморіально-пошукового підприємства «Доля», що при Львівській обласні раді, завершили розкопки над похованням жертв НКВС. Забуту могилу пошуковцями із «Доля» було виявлено біля однієї із стін Монастиря бригідок. В процесі розкопу було ексгумовано 107 останків людських тіл.

Як зазначив у коментарях заступник директора КП ЛОР «Доля», археолог, доцент історичного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка Ярослав Онищук, останки належать людям, розстріляних найвірогідніше 23-24 червня 1941 року, коли в околиці Луцька вже входили німецько-фашистські війська. «За своєю формою могила є круглою. Скоріш за все тіла розстріляних людей скидали у вирву від бомби. Серед артефактів, виявлених у ямі – цивільний одяг, взуття, гребінець, зубні щітки, бритва. портсигар. За інформацією, яку вдалося зібрати від старожилів-очевидців тих буремних часів, в’язнями були підозрювані у зв’язках з Організацією українських націоналістів – колишні священики, вчителі й лікарі, інтелігенція», – зазначив Ярослав Онищук.

Останки віднайдених людей, розстріляних енкеведистами влітку 1941 року, перепоховають на території Луцького Свято-Архангельського чоловічого монастиря УПЦ КП.

Розкопки та ексгумація останків у Луцьку відбулися завдяки злагодженій співпраці громади при Волинської ОДА, яка ініціювала ексгумацію та Луцької міськради, яка виділила для цього кошти. Також дирекція меморіально-пошукового підприємства «Доля» завдячує БК «Інвестор», Волинській єпархії УПЦ КП й Адміністрації заповідника за сприяння та підтримку.

2345678


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Розробка: Квест