Напрямки діяльності
Організація і проведення пошуково-дослідницьких робіт з метою виявлення, ексгумації, ідентифікації і перепоховання жертв депортацій, політичних репресій, членів УПА-ОУН, Українських Січових стрільців, вояків Української Галицької армії, Української дивізії «Галичина», Червоної армії та інших українців, які загинули у часи Першої і Другої світових воєн.
Проведення розкопок, дослідження і впорядкування місць, пов’язаних з діяльністю українського підпілля в часи Другої світової війни та післявоєнний період.
Впорядкування відомих поховань та меморіальних кладовищ періоду Першої і Другої світових воєн, українсько-польської війни 1918-1919 рр., боротьби У ПА, здійснення контролю за станом їх збереження, встановлення пам’ятних знаків на місцях масових захоронень жертв політичних репресій, національно-визвольної боротьби.
Проведення паспортизації поховань, виявлених під час пошукових досліджень.
Співпраця з науковими, архівними і музейними установами, засобами масової інформації з метою об’єктивного висвітлення подій національно-визвольної боротьби, Першої і Другої світових воєн.
Здійснення контролю за проведенням будівельно-земляних робіт на території Львівської області з метою запобігання знищенню поховань жертв політичних репресій, Першої і Другої світових воєн, військових цвинтарів, місць боїв, захоронень військової техніки та ін., які згідно законодавства віднесені до пам’яток історії.
Дослідження військово-історичних пам’яток. Передача виявленого рухомого матеріалу на зберігання в музейні та інші відповідні державні органи згідно чинного законодавства України.
Національно-патріотичне виховання підростаючого покоління.
Організація і проведення наукових конференцій, круглих столів, лекцій і виставок з метою увіковічення пам’яті воїнів, полеглих за волю України, дослідження української історії періоду Першої і Другої світових воєн.
Публікація результатів досліджень у пресі і наукових виданнях.
Керівництво КП ЛОР «Доля» звертається до органів місцового самоврядування з проханням:
повідомляти про можливі місця поховань жертв воєн та політичних репресій;
Негайно оповіщати про факти виявлення людських останків під час господарських, будівельних та інших земляних робіт;
Інформувати про наявність на території міських, селищних та сільських рад історичних пам’яток, пов’язаних з подіями національно-визвольної боротьби, Першої та Другої світових воєн (кладовища, могили, повстанські криївки тощо), які потребують наукового дослідження та відновлення.
Напишіть відгук