На Тернопільщині, у місті Шумську, пошуковці центру «Доля» віднайшли останки воїнів УПА

Серпень 22, 2018 dolyalviv НОВИНИ

1Нещодавно працівники меморіально-пошукового центру «Доля» віднайшли у місті Шумськ, що на Тернопільщині, поховання післявоєнного періоду. У віднайденій могилі було виявлено людські останки чотирнадцятьох осіб. За попередньою інформацією, останки належать воїнам УПА, які боролись за Самостійність своєї держави України.

Як зазначив у коментарях керівник пошукової групи, заступник директора меморіально-пошукового центру «Доля» Володимир Харчук, під час проведення пошукових робіт було досліджено ділянку довжиною 75 м. та шириною 2 м. на якій знайдено 14 останків. Серед яких є жіночі та чоловічі. Про те, що це вояки УПА свідчать знайдені ґудзики з одностроїв німецької та радянської армій, а також ґудзики з цивільного одягу, ножик, хрестик та інші тодішні атрибути. Також пошуковці КП ЛОР «Доля» встановили, що у двох вояків прострелені кістки тазу. Кульове поранення підтвердив і судово-медичний експерт, який приїжджав на місце розкопок.

До речі, останки знайдено на історичному місці – в окопі Першої світової війни. У ньому, зі свідчень старожилів та очевидців, були таємно поховані жертви радянського тоталітарного режиму. Це були молоді хлопці, задіяні в українському підпіллі, українській повстанської армії, які були знищені в бою і таємно поховані чи розстріляні, закатовані НКВДистами під час активних протистоянь української армії тоталітарному режиму. На місці знайдених останків планують встановити пам’ятний хрест на честь борців за незалежність України.

Адміністрація меморіально-пошукового центру «Доля» висловлює слова подяки очільникам місцевої влади Шумського району за сприяння у проведенні пошукових робіт та розкопок.

234567


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Розробка: Квест