На Тернопільщині перепоховали останки воїнів УНР, віднайдених пошуковцями КП ЛОР «Доля»

Жовтень 6, 2018 dolyalviv НОВИНИ

02У Ланівцях, що на Тернопільщині, відбулось перепоховання 41-го вояка 2-го куреня 10-го Сірого полку Армії УНР. Останки 41-ї людини зі слідами насильницької смерті були виявлені співробітниками меморіально-пошукового центру «Доля», що при Львівській обласній раді. Роботу з виявлення забутої могили вояків Армії УНР на околиці Ланівців, пошуковці з «Долі» розпочали цього річ у серпні на замовлення Українського інституту національної пам’яті.

«Відомо, що поблизу Ланівців проходили бої. Українські воїни потрапили в полон і були розстріляні за відмову співпрацювати з більшовиками. Хаотично розміщені останки свідчать про санітарне захоронення. Ідентифікувати загиблих важко, адже немає жодних списків. Частина воїнів була розстріляна, знайдено багато куль у кістках, а тих, хто був поранений – добивали шаблями. Також знайдені православні хрестики, 2 саморобні срібні персні, ґудзики від одностроїв, рване взуття, кишеньковий ножик та гребінчик. Окрім цього відомо, що воїнів пограбували», – зазначив у коментарях керівник експедиції, заступник директора меморіально-пошукового центру «Доля» Володимир Харчук.

Церемонія перепоховання українських воїнів відбулась за християнським звичаєм та з військовими почестями.

В урочистій церемонії взяли участь представники Українського інституту національної пам’яті, місцевої влади, українського духовенства та громадськості.

0301


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Розробка: Квест