На Тернопільщині перепоховали останки розстріляних нацистськими окупантами членів ОУН

Листопад 20, 2017 dolyalviv НОВИНИ

1В неділю, 19 листопада, в місті Чорткові, що на Тернопільщині, відбулося перепоховання останків 60-ти в’язнів Чорківської тюрми, членів ОУН та їх симпатиків, які були розстріляні гестапівцями 27 листопада 1942 року в околицях села Ягільниця. Останки були віднайдені та ексгумовані  пошуковцями меморіально-пошукового підприємства «Доля»  та товариства «Патріот» за сприяння громадських активістів Юхима Макотерського і Романа Пахолко.

3

Чин похорону розпочався заупокійною молитвою у кафедральному Соборі Петра і Павла міста Чортків. Після Богослужінь у храмі велелюдна траурна процесія вирушила через площу Героїв Євромайдану по вулиці Степана Бандери – до центрального міського кладовища, де й відбулося перепоховання останків.4

 На перепохованні були присутніми багато родичів розстріляних гестапівцями пізньої осені 1942-го в полі за селом Ягільниця.

У перепохованні взяли учать очільники трьох обласних держадміністрацій – Тернопільської, Львівської та Івано-Франківської, заступники керівників Українського інституту національної пам’яті та Міністерства культури України, представники від громадськості вищезазначених областей та Києва, місцеві мешканці та родичі розстріляних в’язнів – адже більшість прізвищ загиблих встановлена  дослідниками.

5

Виступаючи на скорботному віче, відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників АТО, жертв війни та політичних репресій, директор КП ЛОР «Доля» Святослав Шеремета щиросердечно подякував громадському активісту Юхиму Макотерському та директорові Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. Олександра Барвінського Роман Пахолку за активну допомогу в пошуках безіменного місця захоронення розстріляних нацистами оунівців,  Тернопільській облдержадміністрації, обласній раді, районній та міській  владі – за організацію перезахоронення останків українських патріотів, а також закликав небайдужих громадян, хто володіє будь-якою інформацією про жертви терору чи можливі поховання борців за незалежність України звертатися до пошуковців КП «Доля».

6

«Такі події в черговий раз підтверджують, що українці в роки Другої світової війни були жертвами нацистського терору, та й в усі нелегкі для української землі часи боролися із зайдами-чужинцями, відстоюючи своє право на власну незалежну державу. Адже від нас вони сьогодні просять лишень молитву за упокій їхніх душ. І наш обов’язок, як їх нащадків, зберегти пам’ять про них навіки», – зазначив у коментарях Святослав Шеремета.

Закінчились перепоховання покладанням квітів до могили Героїв та запаленням лампадок.

78910111213


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Розробка: Квест