На меморіальному кладовищі біля села Червоне перепоховали останки 7-ох дивізійників
У неділю, 23 липня, на військовому меморіальному цвинтарі біля села Червоне, що у Золочівському районі, відбулося урочисте перепоховання останків 7-ох воїнів-дивізійників, які полягли у битві під Бродами в липні 1944 року.
Віддати шану полеглим прийшли ветерани-дивізійники, духовенство, представники молодіжних організацій, громадськість.
Священики відправили поминальне богослужіння. У момент захоронення у честь полеглих воїнів пролунав військовий салют.
Зазначимо, захоронення загиблих у роки Другої світової війни вояків української дивізії «Галичина», віднайдені працівниками меморіально-пошукового підприємства «Доля», що при Львівській обласній раді, під час польових пошукових досліджень на Золочівщині.
«Цієї неділі ми зібралися тут, на меморіальному цвинтарі поблизу села Червоне, щоб вшанувати пам’ять жертв Другої світової війни і перепоховати останки тих, хто загинув у так званому «Бродівському котлі» в липні 1944-го. Завдяки пошуковцям КП ЛОР «Доля» було віднайдено 7 останків вояків-дивізійників. Окуремі із них мали жетони-ідентифікатори за яким вдасться встановити їх імена. Слід зауважити, що пошуковці від «Доля» нещодавно почали співпрацю із архівами в Німеччині. Завдяки такій співпраці нашим працівникам вдалося з’ясувати імена 85-ох загиблих дивізійників. Робота в цьому напрямку продовжується і є надія, що буде з’ясовано й інші імена», – зазначив у коментарях секретар Державної комісії у справах увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій, директор КП ЛОР «Доля» Святослав Шеремета,
Напишіть відгук