На Львівщині вшанували пам’ять січових стрільців Карпатської України

Березень 23, 2021 dolyalviv НОВИНИ

121 березня працівники Меморіально-пошукового центру «Доля» Львівської обласної ради взяли участь у поминальних заходах на честь січових стрільців Карпатської України. Вшанування пам’яті полеглих у березні 1939 року українських героїв відбулися біля їх Меморіалу на Верецькому перевалі.

За різними даними тогочасним польським окупаційним режимом було розстріляно до 600 осіб, які віддано відстоювали незалежність України в Карпатах. Хлопців спочатку взяли в полон, катували, а потім за вказівкою високих чиновників влади Другої Речі Посполитої,  усіх полонених розстріляли буквально поруч з міждержавним кордоном тут, на Верецькому перевалі.

Варто зазначити, що загалом на сьогодні працівниками підприємства «Доля» ексгумовано й перепоховано 22 останки січовиків, які боролися за Карпатську Україну.

Виступаючи на вічу з вшанування пам’яті нескорених воїнів Карпатської України, депутат Львівської обласної ради, директор Меморіально-пошукового центру «Доля» Святослав Шеремета сказав: «Сьогодні маємо незалежну сильну державу, але як, і тоді, ворог знову наступає. Ми, українці, споконвіку ніколи не ставали на коліна, виборювали свою самостійність, робимо все для гідної відсічі окупанту, в тому числі, відтворюючи нашу історію та вшановуючи наших героїв».

2 3 4 5 6


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Розробка: Квест