На Дрогобиччині відбулися урочистості з нагоди відкриття Меморіалу Першої світової війни

Листопад 12, 2019 dolyalviv НОВИНИ

110 листопада в селі Верхні Гаї Дрогобицького району відбулися урочистості з нагоди відкриття Меморіалу полеглим воїнам Першої світової війни.

Розпочалися заходи із поминальної молитви за полеглих воїнів, яку провели місцеві священники. Потім відбулось народне віче, у якому взяли участь представники місцевої влади, громадськості та гості із Республіки Австрія – представники Тірольського відділення Австрійської меморіальної організації «Чорний хрест». Також у заходах взяли участь працівники Меморіально-пошукового центру «Доля», які впорядкували військовий цвинтар, де й відкрито Меморіал.

Довідка. Протягом 1914-15 років село Верхні Гаї, що на Дрогобиччині, та його околиці стали одним із основних стратегічних пунктів лінії фронту між австро-угорською та російською імперськими арміями. Протистояння між воюючими сторонами в основному відбувалися за контроль над залізничною станцією, яка з’єднувала Дрогобич та Стрий. Під час боїв загинуло багато солдат з обох сторін. Їх могили були по всьому селу і прилеглих полях. В 1916 році останки загиблих були перезахоронені на окремому цвинтарі. На кладовищі у Верхніх Гаях поховано 323 військові у 230 могилах. Сьогодні тут покояться останки воїнів — представників різних національностей.

2 3 45 6

2 Responses to “На Дрогобиччині відбулися урочистості з нагоди відкриття Меморіалу Першої світової війни”

  • ліда коментує:

    шукаю павлик володимира васильовича уроженця нагуєвич який пішов на війну і неповернувя з підбужа прийшла похоронка що пропав безвісти може десь є могила може хтось щось знає нажаль брати сестри померли тільки є племінники

    • dolyalviv коментує:

      На жаль інформації про Павлик В.В. у нас немає. Слідкуйте за нашими списками. Можливо, з часом вдасться натрапити на це прізвище в архівних документам. А поки, на жаль, потрібно чекати і сподіватися. Дякуємо за Вашу небайдужість..


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Розробка: Квест