Громадськість Львівщини вшанувала пам’ять січовиків Карпатської України.

Листопад 15, 2021 dolyalviv НОВИНИ

115 листопада, громадськість Львівщини вшанувала пам’ять січовиків Карпатської України. Зокрема, присутні поклали квіти та запалили лампадки біля Меморіалу січовикам Карпатської України. В рамках заходу також вшанували пам’ять розстріляних січовиків молитвою та виконали державний гімн України.

У вшануванні пам’яті Героїв Карпатської України також взяв участь директор Меморіально-пошукового центру «Доля» разом з командою пошуковців підприємства.

Історична довідка:

Тема Карпатської України ожила в часи проголошення Української незалежності. Проте, незважаючи на певні старання ентузіастів, усі місця поховань січовиків до сьогодні достеменно не встановлені.

У жовтні-листопаді 2008 року працівники Меморіально-пошукового центру «Доля» Львівської обласної ради провели пошук місць поховань вояків Карпатської Січі на Верецькому перевалі. Дослідження проводили в околиці сіл Жупани Сколівського району Львівської області та Верб’яж Воловецького району Закарпатської області. Загальна кількість виявлених людських останків – 10 осіб. 14 вересня 2009 року останки бійців Карпатської Січі, виявлені біля Верб’яжа, перепоховали.

4-6 серпня 2011 року провели роботи з ексгумації останків січовиків на Верецькому перевалі на території с. Лази. У результаті ексгумації виявили 7 людських останків. 20 серпня 2011 року останки семи стрільців Карпатської України урочисто перепоховали на меморіальному цвинтарі на Верецькому перевалі, де раніше знайшли свій спочинок десять українських героїв.

17 березня 2016 року на меморіальному кладовищі січовиків Карпатської України, біля с. Климець Сколівського району (Верецький перевал), урочисто перепоховали ще 5 вояків, які були розстріляні у 1939 році  польськими прикордонниками. Останки січовиків віднайшли та ексгумували у 2015 році в    с. Сянки на Турківщині. За свідченнями старожилів, українські вояки були закатовані польськими прикордонниками у березні, а опісля таємно поховані біля с. Сянки. У радянські часи місце поховання було забуте.

На меморіальному кладовищі Січовиків Карпатської України вже спочиває 22 Герої.

1а 23 4


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Розробка: Квест