Відбулись урочистості із вшанування воїнів Української Галицької армії, полеглих біля села Вовчухи

Лютий 18, 2022 dolyalviv НОВИНИ

11Нещодавно директор Меморіально-пошукового центру «Доля» Святослав Шеремета взяв участь у вшануванні пам’яті воїнів Української Галицької Армії, які в часі українсько-польської війни 1918-1919 р. полягли на полях воєнних баталій під час наступальної Вовчухівської операції.

Урочистості відбулися біля Меморіалу «Героям Вовчухінської офензиви» у селі Вовчухи, що неподалік міста Городок Львівського району, в середу, 16 лютого. У вшануванні пам’яті полеглих Героїв також взяли участь представники місцевого самоврядування, військові, громадськість…

Історична довідка.

  • 103 роки тому розпочалась Вовчухівська наступальна операція (лютий-березень 1919 року), яка відбувалась у часі українсько-польської війни 1918-1919 років.
  • Головними завданнями наступальної операції було визволити Львів від польських окупаційних військ, взяти залізничну колію Львів-Перемишль, вийти до Перемишля та річки Сян.
  • З 17 по 26 лютого, в ході важких боїв вояки Української Галицької Армії, відрізали залізничне сполучення та телефонний зв’язок Львова з Перемишлем. До перемоги залишались лічені дні. Та тут втрутилась Найвища рада Антанти, задіявши політичні важелі впливу.
  • Через політичне керівництво Західних областей Української Народної Республіки рада Антанти змушує Українську Галицьку Армію піти на перемир’я та завішати зброю. До Львова скеровано місію Бартелемі.
  • 22 лютого місія Бартелемі приїхала в Ходорів, де дислокувалась Начальна команда Української Галицької Армії.
  • Наступальна ініціатива українських військ була втрачена, натомість польські підрозділи отримали перепочинок, змогли перегрупуватись, отримати вагоме підкріплення у військовій силі, зброї та боєприпасах. 2 березня 1919 року військові дії були відновленні. Бої відбувались з перемінним успіхом. Як мінімум двічі в ході Вовчухівської наступальної операції Українська Галицька Армія могла звільнити Львів.
  • І хоч головної мети не було досягнуто, Вовчухівська наступальна операція є яскравою сторінкою української військової історії та заслуговує на вивчення, дослідження та увічнення пам’яті про дійових осіб та загиблих Героїв.
  • Меморіально-пошуковий центр “Доля”, спільно з Львівською обласною радою та Городоцькою місцевою владою, збудували Меморіал Героям Вовчухівської наступальної операції в с. Вовчухи, поблизу м. Городок та міжнародної траси Львів-Перемишль.

Маємо пам’ятати та шанувати нашу історію й передавати її сучасному поколінню та нашим нащадкам.

12 13 1415 15а 16


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Розробка: Квест