У Дрогобичі на території колишньої тюрми знайшли останки 24 жертв репресій НКВС

Жовтень 30, 2022 dolyalviv НОВИНИ

5 У Дрогобичі виявили останки 24 людей на території колишньої тюрми. Люди, кому вони належать, були вбиті після 1944 року. Це жертви репресій НКВС. Дослідження проводять експерти пошуково-ексгумаційного центру “Доля”.

“Ми можемо чітко говорити, що це є жертви репресій НКВС, так виглядає, що це поховання після 1944 року і до 1950-х років, коли тут була районна репресивна машина Дрогобицька обласна тюрма НКВС”, — розповів директор Меморіально-пошукового центру “Доля” Святослав Шеремета.

За словами експертів здебільшого це чоловічі останки.

“Щодо останків, які лежать в цих ямах, це в основному чоловічі останки. Більшість з них — це молоді люди від 20 років і до середніх років. Якою смертю вони загинули? Можемо сказати поки що, що в двох черепах виявили кульові отвори. Я вважаю, що тут більшість напевно є воїни УПА”, — каже заступник директора Меморіально-пошукового центру “Доля” Володимир Харчук.

Дослідження проводять експерти меморіально-пошукового центру “Доля”. Це продовження розкопок, які проводилися у 2018-19 роках. Тоді на території колишнього тюремного саду знайшли 78 людських останків і перепоховали.

“Зараз ми маємо вже спокій, тому що вся територія обстежена і можна сказати, що в 28 поховальних ямах станом на сьогодні – це є 102 останки 24+78, не виключено що коли буде проводитися ексгумація, будуть виявлені ще останки”, — додає директор Меморіально-пошукового центру “Доля” Святослав Шеремета.

Ще буде проводитися антропологічна експертиза цих останків, після чого віднайдені останки будуть перепоховані з почестями. За словами першого заступника міського голови Дрогобича Ігоря Германа, їх перепоховають на полі Скорботи. Перепоховання планують провести наступного року.

1 2 3 46 9 8 7


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Розробка: Квест