На Тернопільщині фахівці підприємства «Доля» провели пошуково-ексгумаційні дослідження місць поховань воїнів УПА

Червень 25, 2021 dolyalviv НОВИНИ

01Фахівцями меморіально-пошукового центру «Доля», в рамках співпраці з Українським інститутом національної пам’яті та ГО “Меморіал південна Волинь”, 23 червня було проведено пошуково-ексгумаційні дослідження місць поховань воїнів УПА у лісах поблизу села Великі Загайці Тернопільської області.

Як свідчать архівні документи, тут, у лісі біля Великих Загайців, відбувалися важкі бої воїнів Української повстанської армії із загонами НКВС.

У коментарях директор Меморіально-пошукового центру «Доля» Святослав Шеремета зазначив, що надзвичайно важливо, що Український інститут національної пам’яті підтримує та фінансує реалізацію проектів з пошуку невідомих поховань воїнів УПА.  «Підприємство «Доля» та Український інститут національної пам’яті, як давні партнери, вже не перший рік спільно працюють над відновленням національної пам’яті –– пошуком поховань воїнів Української повстанської армії, воїнів Української Народної Республіки та жертв політичних репресій.

Надзвичайно великий пласт української історії, який стосується героїчної боротьби українського народу, зокрема Української повстанської армії – це 1942-1954 роки, є ще недостатньо досліджений.

Перед нами стоїть завдання провести польові пошукові роботи за археологічною методикою, щоби віднайти ще ті поховання воїнів Української повстанської армії, яких є ще дуже багато як на території Південної Волині, так і на інших територіях України.

Переконаний, що спільними зусиллями Меморіально-пошукового центру «Доля», Українського інституту національної пам’яті, обласних рад, зокрема Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Рівненської та Волинської, ми зробимо усе для того, щоб увічнити пам’ять воїнів УПА, які героїчно боролися за незалежність України і завдяки яким ми зараз живемо в незалежній державі», – сказав Святослав Шеремета.

1 4 3 5 9 8 7 62


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Розробка: Квест