На Самбірщині перепоховали останки воїнів УПА

Грудень 6, 2019 dolyalviv НОВИНИ

1а6 грудня, у День Збройних Сил України, в селищі Дубляни Самбірського району з усіма християнськими та військовими почестями перепоховали знайдені в лісі останки чотирьох воїнів УПА.

Церемонія перепоховання останків народних месників відбулась у місцевому храмі, де священники відслужили поминальну панахиду. Потім домовини, вкриті червоно-чорними та синьо-жовтими прапорами, від церкви перенесли до видного місця вічного спочинку, що біля символічної могили, насипаної на честь увічнення пам’яті уродженців селища – борців за волю України. Тут полеглим воякам УПА, за традицією, військові віддали салют пострілами із автоматів.

Останки українських воїнів Героїв були віднайдені фахівцями меморіально-пошуковго центру «Доля» на околиці лісу неподалік селища. Дубляни. За інформацією місцевих мешканців в роки війни енкаведисти таємно і подалі від місця злочину закопували вбитих або замордованих у тутешніх більшовицьких катівнях вояків УПА.

Як зазначив у коментарях секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій, директор меморіально-пошукового Центру «ДОЛЯ» Святослав Шеремета, експедиція з пошуку та ексгумація віднайдених пошуковцями останків чотирьох воїнів УПА на околиці лісу поблизу селища Дубляни відбулася з ініціативи та підтримки депутата Львівської обласної ради Олега Домчак. “Дослідження з пошуку та ексгумацію провели працівники підприємства “Доля” під час пошукової експедиції 2019 року. Роботи з пошуку останків інших загиблих будуть продовжуватися і в майбутньому, бо за свідченнями місцевих мешканців, краєзнавців, а також відповідно до наявних архівних матеріалів, на цьому місці можуть знаходитися останки понад сотню полеглих воїнів УПА, які загинули у боях із воячнею НКВД у 40-50-их роках. Також тут можуть покоїтися останки тих, хто був закатованим в енкаведистських буцегарнях, коли містечко Дубляни було районним центром.

Ми вшановуємо пам’ять наших героїв, які загинули за волю України, саме нині, 6 грудня – у День збройних сил України та у присутності нинішніх українських військових, які віддали військові почесті полеглим воїнам УПА. Важливо те, що ці українські герої – українські хлопці, які загинули за волю свого народу, нарешті отримали нашу вдячну молитву та військові почесті. Від сьогодні їхні останки покояться на почесному місці селищного кладовища”, – зазначив Святослав Шеремета.

1б 1в 1г1д 1е


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Розробка: Квест