На Львівщині перепоховали останки трьох невідомих воїнів УПА, віднайдених пошуковцями підприємства «Доля»

Травень 24, 2021 dolyalviv НОВИНИ

1До Дня Героїв, 22 травня, відбулося урочисте перепоховання останків трьох невідомих воїнів Української повстанської армії, які були віднайдені та ексгумовані працівниками Меморіально-пошукового центру «Доля» під час експедицій 2020 року.

Перепоховали віднайдених вояків у братській могилі вояків УПА на сільському кладовищі в селі Стрілки Бібрської міської ради.

У коментарях директор Меморіально-пошукового центру «Доля» Святослав Шеремета зазначив: «Наші експедиції відбувалися в Романівських лісах, у місцях жорстоких боїв між військами НКВД та військами УПА. За історичними даними та за свідченням мешканців, у цих теренах загинуло значно більше повстанців, але зараз вдалося відшукати трьох.

Фахівці комунального підприємства Львівської обласної ради Меморіально-пошуковий центр «Доля» взяли зразки аналізів ДНК для того, щоб у перспективі мати шанс ідентифікувати воїнів Української повстанської армії».

Історична довідка:

Романівські ліси розташовані між селами Стоки і Романів. На південь від Стоків тягнеться масив лісів так званих Любешських від села Любешка, що лежить на краю цих лісів. Власне, у Любешських лісах у вересні 1944 року відбувався вишкіл підпільного військового відділу УПА. Керував вишколом командир «Гонта». Про вишкіл дізнались «енкаведисти» і стягнули у Бібрецький район значні сили.

Трагічний для повстанців бій відбувся 20 вересня на невеликому безлісому просторі між Романівським та Любешівським лісовими масивами. Частина повстанців, до 60‑ти осіб, загинули в бою, деякі потрапили живими в руки чекістів, інші розбіглись по своїх селах і влились у місцеві самооборонні кущі.

2 3 5


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Розробка: Квест